Kommunikationsopgaver på alle niveauer

Vi er et fullservice reklamebureau, der ligger inde med nogle kompetencer,
du ikke finder mange andre steder samlet under et tag.

Vi holder Juleferie fra den 23 december 2013 til den 6 januar 2014.
Vi ønsker jer en god jul og et godt nytår

KOMPETENCER

Emballagedesign

Designere og grafikere på bureauet har mangeårig erfaring med emballagedesign og produktion. Vi kender vores medie og leverer innovative løsninger, solidt håndværk og smukke, funktionelle designs.

Dummies

Der er stort set ikke den ting, vi ikke kan lave en dummy af. Vi er hurtige til at producere dem og laver alt ved håndkraft. For at sikre præcision og højkvalitetsprodukter til vores kunder.

3D-visualisering

Det er ikke altid, man lige kan nå at få færdiggjort en emballage inden den skal præsenteres for en kunde. Her er 3D ideelt. Man kan se den 360°, og alle effekter er synlige og folien agerer som i virkeligheden.

Digitale Løsninger

Vi laver digitale løsninger, alt fra kampagnesites, revitalisering af eksisterende sites og til helt nye. Vi både vejleder og løser udfordringer for vores kunder, også når det gælder de sociale medier.

Fotostudie

Vi har vores eget fotostudie og parolen er: Kan du få det igennem porten, kan vi også fotografere det. Porten er 3,5 x 3,5 m! Ikke desto mindre er vores fotograf (Peter) en sand detaljernes mester.

Kommunikation

Selvom vi har specialiseret os inden for emballager, fungerer vi også som et fullservice bureau og løser traditionelle kommunikative opgaver på alle niveauer og for alle typer af virksomheder.

KONTAKT

Karl Bjarnhofs Vej 1
7120 Vejle Ø
+45 76 415 200
+ SE ALLE MEDARBEJDERE

MEDARBEJDERE

Benny Gram

Grafiker
benny@rcogm.dk

Carsten Sørensen

Bureauchef
carsten@rcogm.dk

Dennis Stein

Kontaktchef
dennis@rcogm.dk

Jan Bjørklund

Art Director
jan@rcogm.dk

Jette Gram

Grafiker
jette@rcogm.dk

Julie Rauff

Art Director
julie@rcogm.dk

Pernille Lysholm Hansen

Online Projektleder
plh@rcogm.dk

Morten Christensen

Frontend Udvikler
mortenc@rcogm.dk

Morten Kirkegaard

Mediegrafiker
morten@rcogm.dk

Nikoline Hansen

Fotograf
nikoline@rcogm.dk

Peter Qvist

Fotograf
peter@rcogm.dk

Sandra Mørkholt

Grafiker
sandra@rcogm.dk

Tim Jørgensen

Mediegrafiker
tim@rcogm.dk

Trine Andersen

Mediegrafiker
trine@rcogm.dk

Ulla Thorup

Grafiker
ulla@rcogm.dk